Amerykanka kubańskiego pochodzenia. Od lat zaangażowana jest w posługę i działalność stowarzyszenia Magnificat oraz Katolicką Odnowę Charyzmatyczną. Jest założycielką fundacji Chwała Boża, która zajmuje się głoszeniem Jezusa i ewangelii, głoszeniem prawdy o zbawieniu i Królestwie Bożym. W jej ramach funkcjonuje grupa modlitewna Chrystusa Króla, szkoła Słowa Bożego, odbywają się modlitwy o uzdrowienie. Maria prowadzi również regularną posługę w więzieniu dla kobiet, organizuje konferencje odnowy charyzmatycznej. Maria jest świecką misjonarką Afryki, gdzie założyła oddział Magnificatu w Ugandzie. Jest autorką książek o tematyce religijnej, min. "Uzdrowienie jest dla ciebie", "Twój język ma moc", "Strzała w Jego ręku", "Jak trwać w Duchu Świetym" opartych na Słowie Bożym.

Maria Vadia urodziła się w Hawanie na Kubie w zamożnej rodzinie katolickiej. Miała 10 lat, gdy przeniosła się z rodziną do Miami na Florydzie, aby uciec od reżimu komunistycznego w jej ojczystym kraju. Uczęszczała do katolickiej szkoły lecz była niedzielnym katolikiem bez osobistej relacji z Panem Jezusem. Mieszka w Ameryce od ponad 50 lat. Studiowała na uniwersytecie. Wyszła za mąż za bogatego Amerykanina kubańskiego pochodzenia. Ma czwórkę dzieci: Ricky, Victor, Eddy i Rosario. Jej starsza siostra poznała Jezusa i została napełniona Duchem Świętym. Opowiedziała o tym Marii i przez następne lata modliła się za nią wraz z przyjaciółmi. Maria, która na co dzień otaczała się bogactwem, zaczęła odczuwać nieokreśloną pustkę. Nie wiedziała po co żyje. Modlitwy siostry w końcu zaczęły przynosić skutek. W 1987 r. do jej miasta przyjechał papież Jan Paweł II. Udała się na spotkanie z ciekawości. To był dzień który zapoczątkował zmianę w jej życiu. Spotkanie z papieżem przerwała burza i ulewny deszcz, ale Maria wróciła do domu szczęśliwa, ponieważ została napełniona miłością Jezusa. Zaczęła kochać wszystkich ludzi i wiedziała, że to nie od niej pochodzi, gdyż w tym czasie miała wielu wrogów. W następnym tygodniu dostała zaproszenie na spotkanie grupy charyzmatycznej. Tam po raz pierwszy zetknęła się z modlitwą charyzmatyczną. Zobaczyła szczęśliwych katolików, którzy wielbili Pana, radowali się, śpiewali, modlili się językami. Podczas weekendowego seminarium odnowy w Duchu Świętym oddała życie Jezusowi. W trakcie modlitwy wstawienniczej została napełniona Duchem Świętym. Życie nabrało dla niej sensu i odnalazła prawdziwy cel, którego wcześniej tak jej brakowało. Tak radykalny krok niósł ze sobą pewne konsekwencje. Nie znalazła zrozumienia u swojego męża, który nie chciał słyszeć o Jezusie, a wielu przyjaciół ją opuściło. Jej życie całkiem się zmieniło. Godzinami czytała Pismo Święte przez które Pan do niej przemawiał, odczuwała wielkie pragnienie uczestniczenia we mszy św., chodziła na spotkania wspólnoty biblijnej, czuła potrzebę niesienia innym "Dobrej Nowiny". Otrzymała charyzmat uzdrawiania przez nakładanie rąk. Przez 15 lat chodziła do ludzi bezdomnych i chorych na AIDS niosąc im Ewangelię i uzdrawiając ich.

W życiu osobistym przeszła bardzo trudne chwile. Jej rodzina podupadła finansowo a mąż ją porzucił. Maria została sama z czwórką dzieci. Jednak Jezus był przy niej przez cały czas. Tylko dzięki Niemu była w stanie przebaczyć mężowi, który tak ją skrzywdził. Mimo wielu trudności, nie musiała pracować zawodowo. Zajmowała się wychowywaniem dzieci i głoszeniem ewangelii. Pan posyłał ją do krajów całego świata m.in. do krajów Ameryki, do Kuby, Trynidad i Tobago, Barbados, Jamajki, Meksyku, Malty, Ghany, Nikaragui, Ugandy, Tanzanii, Zambii, Indonezja, Papuji Nowej Gwinei, Kanady, Indii, a ostatnio Polski. Jest aktywnym członkiem katolickiej odnowy charyzmatycznej w archidiecezji Miami. Jest założycielką oddziału Magnificatu "Jezus jest Panem" w Miami oraz członkiem Grupy Doradczej Magnificatu, Międzynarodowej Posługi dla Kobiet Katolickich. Założyła fundację "Chwała Boża", która prowadzi dzieła ewangelizacji. W jej ramach istnieje grupa modlitewna Chrystusa Króla. Maria prowadzi również cotygodniowy krąg biblijny "Uzdrowienie poprzez Słowo" w swojej parafii w kościele katolickim św. Ludwika. Prowadzi również posługę w Areszcie Śledczym dla Kobiet w Miami oraz w Genesis House domu dla bezdomnych i chorych na AIDS (obecnie nieczynny).

Jest autorką książek: "Uzdrowienie jest dla ciebie", "Twój język ma moc", "Strzała w Jego ręku", "Jak trwać w Duchu Świetym" oraz nieprzetłumaczonych jeszcze: "Break Open Your Wells!" oraz "Victory in the Eye Gate". Do Polski przyjeżdża od 2009 r. (tekst na podstawie biografii z książki "Uzdrowienie jest dla Ciebie!" oraz z konferencji Marii Vadii)